• повик за поддршка +86 18264680815
  • 255554

Сè што се од гледна точка на безбедноста на производството, ние да се потрудиме да им служи на работниците.

Шандонг градот Gaomi Onaibao заштита на трудот производи Фабрика е професионална производство и продажба на претпријатието на безбедноста на чевли. Основана во 1986 година, компанијата се наоѓа во зона на источниот развој на градот Gaomi во урбана агломерација Шандонг Полуостров со развиена транспорт. Таа има производство работилница со површина од 8000 квадратни метри, удобен транспорт и развиена логистика. Тоа е 10 километри од железничката станица, на 50 километри од аеродромот во Кингдао и 80 километри од пристаништето Кингдао. На производи се продаваат во повеќе региони.

Чистење и одржување на велур Leathe ...

Велур кожа е чевли материјал добиен со третирање на кожа за да се изложи на уредни и униформа ткаенина од кожа, а потоа боење, бидејќи деликатна текстура дава на луѓето дебели и топло чувство и го прави овој чевли материјал најчесто се гледа на чизми во зима. кожа велур чевли безбедност ...
Чистење и одржување на велур кожа чевли

Избор на видови на безбедноста на чевли

Заштитни чевли, исто така познат како безбедноста на чевли, се однесува на чевли, кои се носат во различни работни места или треба да се заштити нога и нога од повреди за некои посебни видови на работа. чевли за безбедност може да се грубо поделени во четири категории. Според различни индустрии, различни видови на Сафет ...
Избор на видови на безбедноста на чевли